Superbohaterowie

13 XI 2017 r.

Nieuczciwa wygrana jest gorsza niż porażka. Jeśli się szanujesz, to sam siebie nie oszukasz. Nie ma gorszej hańby niż kłamstwo wobec samego siebie.

Droga superbohatera, takiego jak Batman, ma solidne fundamenty, ale jest trudniejsza. Wydaje się nieopłacalna, ale na końcu to ona prowadzi do zdobycia najważniejszego w życiu szacunku – szacunku do samego siebie.

 

Co daje maska? Jest symbolem fałszu i tajemnicy. Z drugiej strony, jak mawiał Oskar Wilde: „daj maskę człowiekowi, a powie ci prawdę”.

Żaden Superbohater nie był superbohaterem od początku. Musiał się nim stać, pokonując własne słabości, odrzucając lęk i uprzedzenia, czy przechodząc na jasną ścieżkę mocy. Czasem oznaczało to koniec dotychczasowego życia i wzięcie na siebie bagażu odpowiedzialności, czasem przekroczenie granic śmierci, a czasem rezygnację z miłości.

By odkryć w sobie superbohatera, musimy tylko: okiełznać lęk, uwierzyć we własne siły i pozbyć się kompleksów, a także zaakceptować swe słabości, zrozumieć, że nie jest się w niczym gorszym od innych i zacząć nowe życie. Pamiętajmy, że prawdziwa moc płynie nie z mięśni, a z siły charakteru; nie z władzy, ale z wiedzy; nie z uznania innych a z własnego poczucia wartości.

 

Reklamy